Afdelinger

Nyborg Voldspils organisation er opdelt i afdelinger, der tager sig af de forskellige områder omkring vores forestillinger, drift og vedligehold af Slotsmøllen samt øvrige opgaver.

Har du spørgsmål eller forespørgsler til de enkelte afdelinger er du velkommen til at kontakte afdelingslederne nedenfor:

Annoncer:


Palle Gram
annonce@nyborgvoldspil.dk

Billetkontor

Johnny Andersen
johnny@nyborgvoldspil.dk 

 

El-ansvarlig:
el@nyborgvoldspil.dk

 

Forestillingsleder:
forestilling@nyborgvoldspil.dk

Frisør:

Bente Olesen
frisoer@nyborgvoldspil.dk

Fotograf:
Palle Gram
foto@nyborgvoldspil.dk

Salg af fotos sker ved direkte henvendelse til Palle Gram

IT:
it@nyborgvoldspil.dk

Kontrollør:
 
Finn Kristiansen 
kontrol@nyborgvoldspil.dk

Lys:
lys@nyborgvoldspil.dk

Lyd:
lyd@nyborgvoldspil.dk

Sceneopbygning

Kasper Olsen

Personaleansvarlig:
Jesper Trolle
 


Markedsføring


Palle Gram
palle@nyborgvoldspil.dk 


Presse

Sidsel Andresen
presse@nyborgvoldspil.dk


Regi: 
Christina Agermose
regi@nyborgvoldspil.dk

Udlejning af rekvisitter sker efter aftale på ovenstående mail

Regnskab:
Kirsten Salin
regnskab@nyborgvoldspil.dk

Restauration:
 
Jette Pedersen 
restauration@nyborgvoldspil.dk

Udlejning af lokaler i Slotsmøllen


Jette Pedersen 
restauration@nyborgvoldspil.dk



Spisetelt:
spisetelt@nyborgvoldspil.dk

Scenebyg:
scene@nyborgvoldspil.dk

Sponsor:
 
Palle Gram
sponsor@nyborgvoldspil.dk

Systue & Kostumelager:
Majbrit Frederiksen
kostumelager@nyborgvoldspil.dk 

Udlejning af kostumer sker efter aftale på ovenstående mail, udlevering sker på onsdage klokken 19-21.

Makeup:
Bente Olesen
 
bente@nyborgvoldspil.dk

Vinterskolen:

Maria Nielsen
vinterskole@nyborgvoldspil.dk

Web: 

Johnny Andersen: webmaster@nyborgvoldspil.dk


Simon Falk: simon@nyborgvoldspil.dk